Odmiany magnolii

Kwitnąca wiosną magnolia w naszym ogrodzie jest niewątpliwie największą jego ozdobą. Jej główną dekoracją są kwiaty w kształcie tulipana pojawiające się z włochatych pąków. W zależności od odmiany mogą one być: białe, kremowe, różowe, żółte i w różnych odcieniach fioletu. Chociaż magnolie są dość wymagające w uprawie to jednak ich niekwestionowany urok sprawia, że coraz więcej osób chce mieć chociaż jedną w swoim ogrodzie. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się ich urodą musimy wybrać odpowiedni gatunek spełniający nasze oczekiwania. A jest to wbrew pozorom bardzo trudne zadanie ze względu na pojawiające się w sklepach coraz to nowe odmiany różniące się między sobą pokrojem, wysokością, porą kwitnienia, kolorem kwiatów i odpornością na mróz. Do najbardziej popularnych i sprawdzonych gatunków zaliczane są:

 

Magnolia gwiażdzista( stellata)- doskonale nadająca się do niewielkich ogródków, osiąga maksymalnie 3 metry wysokości. Kwitnie bardzo wcześnie już na przełomie marca i kwietnia, a jej białe lub różowe kwiaty przepięknie pachną. Kolor kwiatów zależy od odmiany jaką wybierzemy. Rubra i Rosea będą kwitły na różowo, a na biało zakwitnie nam Royal Star i Waterlily . Ze względu na jej niewielkie rozmiary możemy ją również umieścić w donicy i wyeksponować na tarasie czy balkonie.

 

Magnolia japońska (kobus)- osiągająca wysokość do 10 metrów. Kwitnie przed pojawieniem się na niej liści na przełomie kwietnia i maja, a jej kwiaty są białe i delikatnie zaróżowione u nasady. Jest najbardziej odporną na mróz magnolią, a jedynym jej minusem jest fakt, że zakwita dopiero po kilkunastu latach. Trzeba się więc sporo naczekać, aby cieszyć się w pełni jej urodą.

Magnolia soulangeana (pośrednia)-należy do najbardziej popularnych gatunków uprawianych w naszym kraju. Osiąga wysokość do 4 metrów, kwitnie na przełomie kwietnia i maja, a jej olbrzymie kwiaty potrafią osiągnąć nawet 15 cm średnicy. Do najczęściej wybieranych odmian magnolii pośredniej należą:

-Alba superba- kwiaty białe,

-Speciosa – bardzo okazałe różowobiałe kwiaty,

-Rustica rubra – o różowoczerwonych kwiatach po zewnętrznej stronie, a w środku jasnoróżowych,

-Aleksandrina- o kwiatach różowoczerwonych u nasady i stopniowo jaśniejących aż do osiągnięcia koloru białego.

-Amabilis- kwitnąca na biało,

-Lennei- jest odmianą o najciemniejszych kwiatach przybierających barwę ciemnego różu i czerwieni.

     Innym ciekawym gatunkiem, który będzie się bardzo efektownie prezentował w naszym ogrodzie jest Magnolia liliiflora o pięknych purpurowych kwiatach. Jest dosyć odporna na mrozy, a jej najpopularniejszą odmianą jest Nigra o charakterystycznych kwiatach w kolorze ciemnej purpury po zewnętrznej stronie a w środku białych.

Większość magnolii obsypuje się kwiatami przed rozwojem liści, ale jest też kilka gatunków, które kwitną po wypuszczeniu liści. Należą do nich:

-Magnolia Siebolda- osiągająca wysokość 6 metrów. Jej piękne, białe kwiaty z czerwonym środkiem pojawiają się na drzewie na przełomie czerwca i lipca. Jest dosyć odporna na mróz, ale bardzo wrażliwa na suszę.

-Magnolia szerokolistna o dużych, białych, pachnących kwiatach.

-Magnolia parasolowata to drzewo idealnie nadające się do dużych ogrodów lub do przestrzeni miejskich. Potrafi ona osiągnąć wysokość 15 metrów, a jej olbrzymie kwiaty są cudnie białe.

 

Wpisz komentarz

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.