Miskanty - piękne trawy ozdobne

Trawy ozdobne od kilku lat zyskują coraz większą popularność wśród posiadaczy ogrodów. Są coraz częściej wykorzystywane do aranżacji ogrodów w każdym stylu. Niewątpliwie najliczniejszą grupą traw ozdobnych są miskanty, które wyglądają niezwykle efektownie i dekoracyjnie nie tylko latem, ale również zimą . Miskantów jest około dwudziestu gatunków, ale uprawianych jest zaledwie kilka. Należą do nich:Miskant krater

  • Miskant chiński – jest najpopularniejszym gatunkiem spotykanym w ogrodach, potrafi osiągnąć wysokość nawet 3 metrów. Rośnie w pokaźnych kępach, ale nie jest rośliną ekspansywną. Posiada bardzo dużo odmian zróżnicowanych pomiędzy sobą zarówno kwiatostanami, czasem kwitnienia jak i wysokością. Aby w pełni cieszyć ich walorami dekoracyjnymi należy je posadzić w miejscu słonecznym, żyznym i wilgotnym.

  • Miskant olbrzymi - zasługujący w pełni na swoją nazwę, potrafi bowiem osiągnąć wysokość czterech metrów. Jest rośliną kępową o szerokich liściach, które podczas niewielkich podmuchów wiatru delikatnie szumią. Ze względu na swe rozmiary potrzebuje dużej ilości miejsca, aby móc się zaprezentować w pełnej krasie.

  • Miskant cukrowy – jest dosyć ekspansywnym gatunkiem przez co nadaje się głównie do dużych ogrodów. Kwitnie w bardzo malowniczy sposób, a podczas zimy zachwyca pięknie przebarwionymi na jasno żółty kolor liśćmi. Jego uprawa jest mało problematyczna, ponieważ jest bardzo odporny na niekorzystne warunki glebowe. Zima nie jest mu straszna bo jest całkowicie mrozoodporny.

  • Miskant czyśćcowaty – jest gatunkiem najrzadziej spotykanym, a szkoda bo dzięki jego niewielkim rozmiarom można go zastosować nawet w małych ogródkach. Tworzy zwartą kępę, która zakwita już w okolicach sierpnia. Doskonale sprawdza się również w uprawie pojemnikowej.

Miskanty są mało absorbującymi roślinami. Jedynym zabiegiem jaki należy wykonać, aby ładnie wyglądały jest ich przycinanie w okresie wiosennym. Poza tym niespecjalnie musimy się nimi interesować. Miskanty są bowiem wyjątkowo odporne na choroby i szkodniki. Doskonale też znoszą suszę choć przy długotrwałych upałach należy je trochę podlać, aby nie zahamować ich wzrostu.

 

Wpisz komentarz

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.