Pieris Japoński "Flaming Silver"

  • Nowy
Kod Produktu: Doniczka C1,5 (1,5 litra)
Dostępność: 0
19,00 PLN

Oryginalny krzew z rodziny wrzosowatych o wyjątkowo egzotycznej urodzie.Pod oryginalną nazwą kryje się rzeczywiście zaskakująca roślina.Liście wielu drzew i krzewów jesienią z zielonych stają się czerwone, a u pierisów odwrotnie.

Barwa liści zmienia się na wiosnę i to z czerwonej na zieloną.Zimozielony, zwarty gęsty krzew o kulistym pokroju osiągający maksymalnie około 1,0 m wysokości.Liście lancetowate, ciemno - zielone, z dość szerokim białym obrzeżeniem, wąskie, długie na 5 do 10 cm, skupione na szczytach pędów w okółkach.

Młode przyrosty czerwone, z wiekiem jaśniejące.O urodzie pierisów decydują też okazałe kwiatostany złożone z drobnych, białych beczułkowatych kwiatów skupionych w przewisające wiechy.Rozwijają się wcześniej, bo już pod koniec kwietnia.Szczególnie efektowne są starsze krzewy, bo kwitną bardzo obfcie.

Pierisy lubią kwaśne, próchnicze podłoże, dlatego doskonale nadają się do uzupełnienia rabat z wrzosami, wrzośćcami, różanecznikami, czy azaliami.Dobrze wyglądają też w towarzystwie iglaków i innych roślin zimozielonych - ostrokrzewów, bukszpanów, laurowiśni.

Te piękne krzewy wymagają gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, z dużą zawartością próchnicy.Większość pierisów lubi miejsca w pełnym słońcu, niektóre tolerują światło rozproszone.Stanowisko musi być dobrze osłonięte od wiatru.Wiosną, gdy są zapowiadane przymrozki, warto okrywać całe rośliny siatką cieniującą, lub agrowłókniną.

Nazwa łacińska: Pieris japonica "Flaming Silver".


 
Wysokość:  100 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 4,5.0-6.0
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: brak

 

wysokość docelowa
od 80 do 120 cm
rozstaw
100 cm
stanowisko
słoneczne
odczyn gleby
ph 4,5.0-6.0
podlewanie
pełna
zapach
brak
cięcie
brak
gleba
przepuszczalna
kwitnienie
kwiecień
dodatkowe
zimozielona
kolor kwiatu
biały
kolor liści / igieł w okresie letnim
wielobarwny
pokrój
kulisty
Ocena 
Bartek słok 2016-11-21

Fajna sadzonka w dużej donicy. Sadzonka ok 30 cm wysokości zdrowa z liśćmi mimo pory roku

Napisz swoją opinię !

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.